Jooga ja reikiteraapia
Jooga ja reikiteraapia
teenused

Reiki

Reiki ehk käte peale panemise abil energia juhtimise meetod on tuntud ning kasutusel olnud juba sajandeid.

Reiki aitab puhastuda, täidab sind eluenergiaga ja harmoniseerib sinu keha ning meelt.

Reiki on energiaravimeetod, mille seansi ajal asetatakse peopesad kliendi kehale ning puudutuste abil antakse edasi universumi energiat, mis ravib ja korrastab patsiendi kogu organismi. Reiki seansi ajal edastatakse just sellist energiat, mida inimesel on parajasti vaja. Reiki annab elujõudu ning aitab ammutada energiat, tasakaalustades kogu keha.

Reiki käigus juhitav energia muutub kuumaks, soojaks, jahedaks või tajumatuks – selliseks, nagu on vajalik antud inimese tervenemiseks. Reiki tervendab nii keha kui ka vaimu, tuues alateadvuses peituva jõu ning energia teadvusse. Füüsilisel tasandil taandub valu, paranevad haigused, taastub organite ja keha kui süsteemi terviklik töö. Emotsioonide tasandil inimene rahuneb, hajuvad depressioon, liigne ärrituvus ja hirmud. Mentaalsel tasandil kaob pessimism, mõtted muutuvad positiivseks, paraneb mälu, taiplikkus, hinge poeb rahu ja harmoonia. Käitumine tervikuna muutub tasakaalukaks.

Reiki ehk käte peale panemise abil energia juhtimise meetod on tuntud ning kasutusel olnud juba sajandeid. Reiki kui puhas elujõudu andev universaalne eluenergia lahustab kehas energiablokeeringud, harmoniseerib Sind igal tasandil, aitab kaasa hingelisele kasvule ja vaimsele arengule. Reiki valgustab ja mõtestab inimese elu ja täidab selle õnnetundega.

Reikist võib olla abi, kui Sul on…

ärevus, foobiad, allergiad, väsimus, nõrkus, sõltuvused, depressioon, krooniline valu, stress, taastumine operatsioonist ja narkoosist, kemoteraapia ja kiiritusravi kõrvalmõjud, nõrk immuunsus. Reiki aitab vabaneda energiablokeeringutest ning allasurutud emotsioonidest, tasakaalustab energiakeskusi, tugevdab intuitsiooni ja loovust, toetab vaimset arengut; aitab keerulistel olukordadel parimal moel laheneda, eesmärke saavutada, takistusi ületada, leida südamelähedane maailmavaade ning teekond jpm.

Energiablokeeringud kehas

Ebamugavustunne kehas annab märku vaimsest või emotsionaalsest energia ummistusest. Kui energia tiheneb, jäävad sellega seotud emotsioonid kehasse kinni. Energiablokeeringuid soodustavad vähene füüsiline aktiivsus, tasakaalustamata toitumine ja negatiivsed mõtlemis- ja käitumismustrid. Reiki lahustab energiablokeeringud, tasakaalustab ja avab Sind uutele energiatele.

Keha puhastusreaktsioonid

Reiki seanss käivitab kehas puhastumisprotsessi, mis võib põhjustada erinevaid reaktsioone.

  • Füüsiline puhastumisreaktsioon

Tunnused: iiveldus, kõhulahtisus, peapööritus, gripi sümptomid (palavik, peavalu, kurguvalu, köha, lihasvalu). Toeta end sel perioodil: joo palju vett, tee joogaharjutusi, käi jalutamas, hinga värsket õhku!

  • Vaimne puhastumisreaktsioon

Sinu uskumused pannakse proovile, Sa hakkad vaatama elule teise pilguga. Loe sel perioodil motiveerivaid vaimseid raamatuid, kuula mantraid või meditatiivset muusikat. Sa võid saavutada täiesti uue mõistmise tasandi. Lase kõigel minna!

  • Emotsionaalne puhastumisreaktsioon

Reiki seansi järel võivad pinnale kerkida kõik allasurutud emotsioonid ning seda ilma nähtava põhjuseta. Võid tunda viha, vastikust, hirmu, kurbust, leina, frustratsiooni. Kui need emotsioonid on olnud varasemalt alla surutud, siis nüüd tõusevad need pinnale selleks, et neid vabastada. Ära lase emotsioonidel endast võitu saada, vaid lase nad endast läbi ja anna nad vabaks. Joo palju vett, mediteeri, tee hingamisharjutusi ja magneesiumi- või meresoolavanni.

  • Mentaalne puhastumisreaktsioon

Ilmneda võivad vanad mõtte- ja käitumismustrid, samuti võib ägeneda sõltuvushäire või tekkida vastureaktsioon. Võib esineda enesekriitikat ja -süüdistamist. Neid tundeid tuleks teadvustada ja neil minna lasta. Ole enda vastu lahke ja tee midagi, mis paneb Sind ennast hästi tundma. Kui Sul esinevad mõned ülaltoodud sümptomid, siis ei tasu nende pärast muretseda. Ole hoopis tänulik, koge need läbi ja lase nad vabaks.

Reiki vs. tavameditsiin

Reikit ei ole vaja käsitleda kui tavameditsiini asendajat – nad peaksid hoopis teineteist täiendama ja toimima käsikäes. Paljudel juhtudel aitavad ainult reikiseansid, kuid tõsisemate tervisehädade korral tuleb pöörduda arsti poole. Reiki kui toetav, harmoniseeriv ning elujõudu andev ravimeetod on suureks abiks massaažis, taastusravis, tavameditsiinis ja psühholoogias.

Reiki seanss

Üks seanss kestab 60–90 minutit, vajadusel ka kauem. Klient lamab mugavas riietuses massaažilaual, reiki terapeut asetab käed kliendi erinevate kehaosade ja organite kohale ning annab edasi energiat, mis mõjub kliendile tervendavalt. Optimaalne reikiseansside arv küündib kuni viie järjestikuse seansini. Samas on kõik inimesed ainulaadsed, seega võivad seansid kesta nädalaid ja isegi kuid. Esimestel päevadel toob seanss välja füüsilisel tasandil blokeerunud emotsionaalse energia. Alles seejärel saab keha puhastuda ja täituda universaalse eluenergiaga, mis harmoniseerib inimest terviklikult.