Jooga ja reikiteraapia
Jooga ja reikiteraapia
teenused

Jooga

on elamise kunst

Alates selle aasta septembrist alustas Lohkva Kogukonnakeskuses Varakas tegevust Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuse huviring Seenioride jooga. Seenioride jooga on mõeldud eakatele inimestele liikuvuse ja koordinatsiooni parandamiseks ning lihastoonuse säilitamiseks.

Jooga on elamise kunst. See kunst sisaldab endas teadmisi, kuidas elada pikemat ja õnnelikumat elu. Pikem ja õnnelikum elu tähendab, et Sul ei ole pingeid kehas ega meeltes. See tähendab ka teadmisi, kuidas neid pingeid eemaldada või ära hoida ja milliseid erinevaid vahendeid selleks kasutada.

Jooga põhialuseks on mittevägivaldsus, mittevarastamine, mittevaletamine, loodussäästlik käitumine ja puhtus (nii vaimne kui füüsiline). Jooga on teadmiste suurendamine ja läbi selle armastuse loomine kõige elava vastu. Läbi jooga saavutad Sa tingimusteta armastuse iseenda vastu ja kogu maailma vastu. Õppides ennast tundma läbi keha ja meele, saavutad sa täiuslikkuse ja ka maailm Sinu ümber on täiuslik.

Seenioride joogatunnis kasutame Hatha jooga harjutusi ja põhimõtteid. See on füüsiline jooga, kus saad teadlikuks kehast, meelest ja hingamisest. Liikumine toimub aeglaselt ja hingamist jälgides, eesmärgiks on keha ja meele tasakaalustamine ja harmoniseerimine ning võimaluse andmine tervenemisele.

Joogatundi tulemise eelduseks ei ole hea painduvus vaid just joogat tehes suureneb paindlikkus.

Lõdvestus savasanas (selili lõdvestunud asendis) on tunni lõpus üks olulisemaid asendeid, kuna selles asendis lõdvestub keha täielikult ja kehas saavad hakata realiseeruma tunni jooksul tehtud füüsilised harjutused ning, mis kõige tähtsam, keha lõdvestudes hakkab tööle isetervenemisprotsess. Sinu alateadvus loob su keha uuesti sinus säilinud täiusliku pildi järgi. Sinu alateadvuse piiritu ja tervistav jõud voolab läbi kogu sinu olemuse, ta võtab silmanähtava vormi harmooniana, tervisena, rahuna, rõõmuna ja küllusena.

Seenioride joogatunnis võib igaüks ise valida, kui palju ta teeb harjutust kaasa või kas ta üldse teeb kaasa. Igaüks tunneb oma keha kõige paremini ja Hatha jooga esimene põhimõte on mittevägivaldsus, eelkõige iseenda keha vastu, ning kui Sa tunned, et Sinu kehale mõni harjutus ei sobi, võid Sa lamada savasanas ning oodata järgmist harjutust.

Joogatundideks ei pea varuma endale spetsiaalset varustust. Piisab kui Sul on mugavad riided, milles võtta erinevaid poose. Riietus võiks olla kihiline, et vajadusel kihte ära võtta või juurde panna, kuna iga tund on erinev ja sõltuvalt tunni iseloomust võib Su kehal hakata jahe või siis palav.

Enne tundi hoidu söömisest vähemalt 2 tundi (või söö ainult kerge eine) ja peale tundi vähemalt 40 minutit.

Seenioride jooga tunnis töötame läbi kõik lihasgrupid. Seenioride jooga tundides arvestatakse igaühe individuaalsusega, väldime südamerütmi kiirenemist ja tegevusi, mis tekitavad valu või ebamugavust.

Hatha jooga mõju:

  • saavutad takistamatu energia voolamise füüsilises kehas
  • paraneb une kvaliteet
  • venitab liigeseid ja lihaseid, muudab selja painduvamaks
  • annab nooruslikuma välimuse ja enesetunde
  • suureneb keha võime seista vastu haigustele
  • parandab kõikide organite tööd
  • parandab ja hoiab tervist, et saavutada pikem elukaar
  • loob tasakaalu ja harmoonia
  • loob õnne ja rahulolutunde

Joogatunnist saad energiat ja meeldiva sotsiaalse elamuse. Seenioride joogatund kestab 60min. Selga pane mugavad spordiriided, jalga soojad sokid (jalanõusid pole vaja).

Tund toimub Luunja Kultuurimajas kolmapäeviti kell 10.30. Tund on seenioridele tasuta